Вівторок, 22.09.2020, 21:02
Вітаю Вас Гість | RSS
Відділ освіти, молоді та спорту Карлівської РДА
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
...
Дискусійно-педагогічний клуб Світоч
Файли
Нові статті
[07.06.2019][Статті]
• Домашнє насильство в Україні – це злочин!
[30.03.2018][Статті]
• Для творчості немає перешкод
[30.03.2018][Статті]
• Чому вакцинація потрібна для захисту вашої дитини
[07.12.2017][Статті]
• Добро в наших серцях…
Головна » 2013 » Червень » 20
    Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про вивчення стану готовності загальноосвітніх навчальних закладів до впровадження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти»  з 17 по 21 червня 2013 року проводиться Всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа» з метою вивчення готовності загальноосвітніх навчальних закладів до впровадження нового Державного стандарту початкової, базової та повної загальної середньої освіти в 2-х та 5- х класах. 
    Дана Акція здійснюється у формі відвідування директорами загальноосвітніх навчальних закладів одного району загальноосвітніх навчальних закладів іншого району. Освітяни Карлівщини в ході Акції відвідали навчальні заклади Миргородського району, а до нас завітали 18 червня представники Кременчуцького району. Для огляду гостям було запропоновано навчальні заклади: Карлівська ЗОШ І-ІІІст. №4, Карлівська гімназія імені Ніни Герасименко, Федорівська ЗОШ І-ІІІст. імені Г.Т. Берегового, Попівська ЗОШ І-ІІІст. №1– учасники Всеукраїнського проекту «Школа – новатор». Дані школи  мають власні напрацювання в плані інноваційного розвитку школи, в питаннях як модернізації навчального, виховного процесу, так і вдосконалення управлінської діяльності.
    Колектив Карлівської ЗОШ І-ІІІст. №4  (директор Плахотнича Н.І.) працює над створенням моделі навчального закладу «Школа здоров'я», є центром в районі щодо пошуку, реалізації, апробації здоров'язберігаючих технологій в навчально-виховному процесі. В ході роботи над планом розвитку в школі створено освітнє здоров'язберігаюче середовище, що включає: фітобар «Вітамін», кабінет ароматерапії, кабінет лікувально- оздоровчих вправ, куточок духовності, зону для проведення рухливих та музично – ритмічних перерв, зону відпочинку, «Трон успіху та надії» та ін..; в навчальному процесі активно використовуються здоров'язбережувальні технології: розвиток емоційного інтелекту, біо – адекватні технології, навчання в русі та ін.. На уроках запроваджується програма збереження здоров'я, розроблена доктором медичних наук, професором В.П. Базарним, комплекс вправ «Чарівна паличка», розроблена тренером Соловйовим В.В.   В школі навчальним планом передбачено дисципліни валеологічного спрямування, додаткові уроки фізкультури, основ здоров'я, хореографії, фітболу. Презентація роботи даного закладу учасникам Акції викликано зазначеними Загальними методичними рекомендаціями щодо організації навчально-виховного процесу у п’ятих класах загальноосвітніх навчальних закладів (лист МОН від 24.05.2013 №1/9-368), в яких зазначається посилення використання здоров'язбережувальних технологій в навчальному процесі.
    Школа має напрацювання щодо впровадження мультимедійних технологій в початковій школі. В рамках проекту «Школа – новатор» матеріали вчителя початкових класів Ворок Н.О. щодо використання мультимедійних технологій в навчальному процесі увійшли до ста кращих в Україні. Вчитель пройшла відповідні тренінги в м. Києві в центрі проекту.
    Однією із особливостей роботи педагогічного колективу Карлівської гімназії імені Ніни Герасименко (директор Рогодченко І.О.)  є наполеглива праця над розвитком творчих здібностей учня, виявлення обдарованих дітей і надання їм змоги створити себе як особистість. Під час Акції в гімназії була презентована інноваційна робота школи, висвітлено питання впровадження нового Державного стандарту в 2-му та 5-му класах у 2013-2014 навчальному році.
    Особливої уваги заслуговує звіт про експериментальну роботу регіонального рівня «Формування графічних навичок письма у зошитах в одну лінію» та досвід впровадження ейдотехнологій на уроках інформатики в 2-му класі.
У Федорівській ЗОШ І-ІІІст. імені Г.Т. Берегового (директор Зайцева Т.В.) розкрито алгоритм підготовки педагогічних працівників, що будуть працювати в 2-х та 5-х класах до впровадження нових Державних стандартів. Дана школа має позитивний досвід роботи з питання впровадження інноваційних технологійв навчальний процес. Найбільшого поширення набуває в даному закладі технологія розвитку критичного мислення – творча педагогічна майстерня.
Подаровано гостям для використання в роботі розроблені методичні авторські матеріали з мультимедійним супроводом для уроків «Природознавство» 1 клас вчителем  початкових класів Зайцевим О.Є.
    Запам'яталася гостям розповідь про відомого нашого земляка Г.Т. Берегового та історію присвоєння Федорівській ЗОШ І-ІІІст. імені славного космонавта. 
    Попівська ЗОШ І-ІІІст. №1 (директор Бабич В.Д.) представила учасникам Акції досвід роботи школи «Школа громадянського становлення». Адміністрацією проведена велика робота щодо створення відповідного освітнього середовища навчального закладу (кімнати відпочинку, класи комп’ютерної грамоти, майстерні, фітобар, актова зала, бібліотека, внутрішні туалети, кабінет медичної сестри та ін..), що забезпечуватиме впровадження нового Державного стандарту в 2-му та 5-му класах в новому навчальному році.
     Освітяни Кременчуцького району  висловили бажання оглянути  також Голобородьківський НВК (директор Шелехова І.В.). Начальник відділу освіти Карлівської райдержадміністрації Слєпцова Л.М. поділилася досвідом реорганізації  навчального закладу в навчально – виховний комплекс, відповіла на запитання про особливості створення освітнього та розвивального середовища для дошкільнят.
Просмотров: 810 | Добавил: Тая | Дата: 20.06.2013

Освіта в Україні
У школах району
 • Гімназія ім. Ніни Герасименко

 • ...  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Календар
  «  Червень 2013  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Відділ освіти, молоді та спорту Карлівської РДА ©2010 - 2020